Vytautė Pupšytė

Vytautė Pupšytė, naujosios kartos džiazo ir alternatyvių žanrų Lietuvos daininkė. 

Vytautė Pupsytė

Šalia Eduardo Balsio menų gimnazijos, vaikystėje Vytautė lankė baletą, paauglystėj lavino aktorinius sugebėjimus, įtakota tėčio norėjo patraukti operos keliu - būti vaidmeny dainuojant, tokia buvo Vytautės svajonė. Tačiau išgirsti Ellos Fitzgerald įrašai pasuko muzikinį gyvenimą visai kita linkme, džiazo scena pasirodė ne mažiau įdomi ir jaudinanti, ir buvimas joje pasirodė ne mažesnio aktorinio meistriškumo reikalaujanti profesija.

Baigusi chorinio dirigavimo specialybę gimnazijoje, Vytautė įstojo į Lietuvos Muzikos ir Teatro Akademiją džiazo vokalą, kur baigė magistro studijas.

Studijuojant ji subūrė alternatyvaus džiazo grupę pavadinmu "Jing'a'ling". Su šia grupe Vytautė laimėjo gyvos muzikos klubo Tamsta rengiamą konkursą nežinomoms grupėms "Garažas", po kurio prasidėjo koncertų maratonas. Tamsta muzika 2010 festivalis, Sostinės dienos, Vilnius Mama Jazz 2010, Kaunas Jazz 2011, Elektrėnų džiazo festivalis 2011, festivalis "Grock 2011". 

Vytautė taip pat aktyviai koncertuoja ne tik Lietuvoje, bet ir užsieny. Bornholmo saloje, Danijoje dainavo su danų muzikantais Osterso Jazz festivaly, koncertavo Latvijoje, Baltarusijoje, Suomijoje, Vokietijoje.

Pastaruoju metu Vytautė dainuoja ir kuria grupėje "Sielos Ūsai". 

Vytautė neįvardina savęs kaip vieno žanro atlikėjos, dėl šilto tembro ir žaismingo charakterio ji randa save visur, išskirtinis dainavimas neleidžia apsistoti ties viena stilistika.